skip to Main Content

HBO Max: Vše co potřebujete vědět na jednom místě

HBO MAX Recenze A Zkušenosti

Ani HBO nechce zůstat pozadu co se týče oblíbených streamovacích služeb, a proto relativně nedávno nasadila novinku ve formě HBO Max. Jedná se o nástupce známé HBO GO, která aktuálně přináší řadu zajímavých novinek a reaguje tak na poptávku na trhu. Pokud přemýšlíte nad tím, zda si HBO Max pořídit, může vám při rozhodování pomoci naše HBO Max recenze.

Co je to vlastně HBO Max

Jedná se o streamovací platformu, která byla spuštěna v roce 2020 a nahradila tím stávající HBO GO a HBO Now. Na našem trhu se objevila v březnu 2022. Celý projekt patří pod WarnerMedia, což znamená, že obsahuje produkci Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network atd. HBO je obecně zárukou kvality – výroba se soustředí i na původní produkci, takže se této dříve jen komerční televizní stanici daří velmi dobře vytlačovat zavedené a stálé značky.

Proč změna z HBO GO na HBO Max?

Hlavním důvodem je samozřejmě rozvoj technologií. V HBO Max jsou filmy a seriály nabízeny ve 4K kvalitě s podporou HDR a Dolby Atmos. Což je znatelný rozdíl oproti Full HD rozlišení HBO GO. Je ovšem třeba poznamenat, že vysoká kvalita se ještě nevztahuje na úplně celou produkci, ale na velkou část již ano. V dalším bychom řekli, že se HBO Max pravděpodobně inspirovalo velkou popularitou Netflixu. Mimo jiné tak HBO Max nabízí využití pro 5 profilů a současném používání klidně až na 3 zařízeních současně.

Mínusy oproti HBO GO

Není toho hodně, ale něco se najde. Tak předně je to cena. I když měsíční platba 199 Kč není nijak závratná, za HBO GO se platilo jen 159 Kč. Původní předplatitelé verze GO tak mohli využít při přechodu k Max slevy. To znamenalo, že při včasné registraci a s určitými podmínkami mohli platit jen 132 Kč za měsíční předplatné. Dalším mínusem je pro mnoho lidí nemožnost filmy a seriály hodnotit, což u GO šlo.

Proč volit HBO Max oproti jiným streamovacím službám

HBO Max nabízí rozsáhlý a velmi zajímavý obsah. A výhody spojené s novými filmy. Například filmy z dílny Warner Bros. máte na platformě už za 45 dní od uvedení do kin, což je hodně dobré. Vzhledem k tomu, že tato společnost je na špičce ve filmové nabídce a natáčí opravdu velké tituly, je na co se dívat.

Co takhle: Tenet, Euforie, Brumbalova tajemství, Elvis, Batman, Kimi, Reminiscence, Kdo mi jde po krku, Tina, Mafiáni, Královna, Mraky Černobylu, Pinocchio, Hra o trůny, Harry Potter, Westworld, Pán Prstenů, Vychování vlky, Rod draka, Lovci duchů atd.? A to je jen malá ochutnávka!

Co dalšího HBO Max nabízí

 • Současně je možné sledovat vaše oblíbené pořady až na třech zařízeních najednou,
 • profily (až 5) si můžete přizpůsobit podle své potřeby – tedy například udělat zvlášť sekci pro vaše blízké, například děti (a mít tak trochu dohled na tím, jaký obsah sledují),
 • nejnovější trháky už za 45 dní po uvedení do kin,
 • dívat se můžete i když nebudete online – stačí si oblíbený film stáhnout a sledovat jej poté můžete odkudkoli,
 • uložené pořady a možnost jejich dodívání kdykoli –paměť se čistí až za 30 dní.

Na čem lze HBO Max sledovat

Streamovací služba se přizpůsobuje požadavkům jednotlivých uživatelů. Je proto možné sledovat ji hned na celé řadě různých zařízeních. A pokud jich máte doma více, můžete je libovolně střídat nebo využívat naráz. Přehrávat obsah si tak můžete:

 • na vybraných chytrých televizích, které jsou vybaveny operačními systémy iOS nebo Android, například na Samsung TV, LG, Apple TV, Android TV, Chromecoast,
 • pomocí chytrých mobilních telefonů s Androidem,
 • v tabletech,
 • na herních konzolích Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox Series,
 • přes web, tedy na počítačích a tabletech.

Potíže s používáním HBO Max?

Určitou nevýhodou je, že se dá platforma spustit jen na některých typech zařízení. Například televize jako je Samsung vyhovuje až v novějších modelech (od roku 2016 dál). Podobně pak TV LG musí jet na systému minimálně webOS 3.5. U strojů s Android pak je třeba mít systém 7.0 a novější. Toto je bohužel vyžadováno i u zařízeních, kde původní HBO GO normálně fungovala. Takže pokud rádi sledujete pořady přes TV, je dobré si předem zjistit, zda bude platformě stačit. Na druhou stranu existuje celkem spolehlivá a rychlá stálá podpora, která s nejrůznějšími problémy umí dobře pomoci.

Cena služby

Zvolit si můžete z více variant, například měsíční předplatné. Jeho výhodou je, že si na něm můžete vyzkoušet, zda vám bude služba vyhovovat. Každopádně k automatickému prodlužování nedochází (což je velká výhoda), takže nemusíte předplatné složitě rušit. Pokud se rozhodnete službu využívat, můžete se k ní kdykoli vrátit. Což v praxi znamená, že si kdykoli můžete zaplatit přístup jen na 30 dní, a to i opakovaně. No a ve chvíli, kdy se rozhodnete využívat službu stále, vyplatí se pořídit si roční předplatné, které v součtu nabízí lepší cenu. Zrušení jakékoli služby je pak možné v podstatě kdykoli.

 • Cena HBO Max na 1 měsíc je 199 Kč
 • Cena HBO Max na 12 měsíců je 1 590 Kč

Registrace a přihlášení

Na službu se můžete připojit po přihlášení z úvodní stránky HBO MAX. Nejdříve projdete jednoduchou registrací, po které je možné využívat až 5 profilů. Streamování tak můžete sdílet s přáteli nebo rodinou a snížit si tak jeho cenu (když se rozdělíte). Podobně jako je to často využíváno třeba u Netflix. Na co se můžete opravdu těšit, je hodně nabitý obsah. Filmy i seriály (mezi nimiž můžete velmi snadno přepínat) jsou nabízeny nejen ty nejnovější, ale najdete zde i starší opravdové skvosty. Vyhledávat jednotlivé tituly můžete snadno přes lištu „hledat“. Nebo se můžete orientovat pomocí štítků a volit filmy v předpřipravených kategoriích, jako:

 • Nově přidané,
 • nejsledovanější,
 • akční,
 • komedie,
 • drama,
 • dokumenty,
 • fantasy a sci-fi,
 • horory,
 • pro děti a další.

Filmy jsou nabízeny velmi přehledně, výběr je přirozený a intuitivní. Jednotlivé tituly si můžete označovat a chystat si je tak do seznamu ke sledování. Pokud nevíte, o čem daný film nebo seriál je, stačí na něj kliknout a objeví se vám okno se stručným popisem, s informací o jeho délceroku natočení i doporučeném minimálním věku ke sledování. Spuštěný film můžete kdykoli přerušit a zase se k němu vrátit.

Výhody HBO Max

 • Originální produkce,
 • filmové hity (i české),
 • možnost sledovat filmy v různých jazycích, libovolně přepínat i mezi titulky,
 • napojení pro 5 profilů,
 • sledování offline, klidně i na cestách,
 • snadnost a přehlednost,
 • příjemné uživatelské prostředí,
 • podpora v češtině.

Nevýhody

 • Nutnost mít novější zařízení na sledování,
 • nemožnost hodnotit.

FAQ – Vaše dotazy

Jak se zaregistruji k HBO Max?

Registrace je snadná a jednotlivé kroky jsou dobře popsány, takže vás celým procesem provedou. Na TV, mobil nebo tablet je třeba si stáhnout aplikaci HBO Max (z jakéhokoli vámi používaného obchodu, jako je AppStore nebo třeba Googe Play). Webové rozhraní stažení aplikace nevyžaduje.

Chci se z ročního předplatného zase vrátit na měsíční, je to možné?

Mezi jednotlivými typy předplatného je možné libovolně přepínat. Zrušení předplatného je možné kdykoli.

Je lepší HBO Max nebo Netflix?

Obě platformy mají své výhody i nevýhody. Netflix velkou část obsahu nabízí s titulkami. Oproti tomu na HBO Max je zase většina s českým dabingem, který lze snadno zrušit (když se třeba chcete procvičit v jazycích).

Je možné HBO Max vyzkoušet zdarma?

Ne, minimem na využívání je jeden měsíc, který je nutné si zaplatit. Na druhou stranu dostanete na jeden měsíc přístup k plnému obsahu a službu si tak můžete prověřit opravdu důkladně.

Můžu poskytnout jeden profil třetí osobě?

Ano, i více, je to jen na vás a je jedno odkud se bude vámi určená osoba na pořady dívat.

Zkušenosti zákazníků

Já jsem na HBO Max přešla plynule z HBO GO a musím říct, že jsem si musela trochu zvykat. Naštěstí přešel celý obsah, i mé oblíbené pořady. Trošku mi chybí hodnocení, ale ne moc. Moc nevyužiji ani vyšší kvalitu, takže za mě mohlo zůstat u původní verze. Každopádně baví mě celkem rozsáhlý obsah, který se průběžně aktualizuje, i to, že občas natrefím na nějakou opravdovou lahůdku i ve starších filmech. Super, že jsou tam i české klasiky.

Denisa H.

Já mám Android HBO Max na Android TV (Philips), jinde jej moc nevyužívám. Tato televize fakt umí využít prostorový zvuk, takže vás to více strhne do děje. Zatím u všech mnou sledovaných filmů jsem předem viděl informace o kvalitě, já si hodně vybírám sledování podle toho. A hodně rád si vypínám český dabing (i titulky) a sleduji filmy v původním znění. To je super funkce. Za mě je HBO Max až na nějaké drobnosti asi nejlepší streamovací věc, co u nás v současnosti existuje.

Jaromír K.

5 z 5 - (24 hlasů)

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhledat