skip to Main Content

Nejlepší fotobanky zdarma

Nejlepší Free Fotobanky

Potřebujete pro svůj koníček či podnikání jedinečné fotografie, ale nemáte čas ani peníze shánět profesionálního fotografa? Stáhněte si snímky zcela zdarma z neplacených fotobank, kterých ve světě existuje celá řada. Pojďme si v následujícím článku představit ty nejlepší fotobanky zdarma.

Co je fotobanka

Fotobanka je webová stránka nebo mobilní aplikace, která svým návštěvníkům nabízí nepřeberné množství fotografií, videí a ilustrací. Ve světě existují fotobanky zdarma a fotobanky placené. Obsah, který je zveřejněn, musí nejprve projít důkladným schválením. Díky tomu je zaručeno, že fotobanky nabízí jedinečný a velmi kvalitní sortiment od profesionálních fotografů, videotvůrců a grafiků.

Fotobanka zdarma vs placená fotobanka

Fotobanky zdarma neboli free fotobanky

Fotobanky zdarma, tzv. free fotobanky poskytují obrázky, videa a ilustrace zcela zdarma. Uživatelé mohou veškerý obsah volně používat, a to jak pro soukromé, tak i komerční účely. Největší výhodou, která již byla zmíněna, je samozřejmě nulová cena. Na druhou stranu jsou free fotobanky méně zásobované, proto se hodí spíše pro uživatele, kteří potřebují fotografie pouze jednou za čas.

Placené fotobanky a výhody

Dalším typem jsou fotobanky placené. Jejich hlavní výhodou je, že jsou oproti free fotobankám velmi dobře zásobovány. Obsahují až několik set milionů velmi kvalitních fotografií, videí a ilustrací. Například světově známý Shuterrstock má ve své sbírce více než 300 milionů fotografií všech žánrů. Pokud se rozhodnete zabrousit do obsahu placené fotobanky, počítejte s tím, že si budete muset za obrázky, videa a ilustrace zaplatit. Většina placených fotobank nabízí uživatelům měsíční tarify, kde jedna fotografie se pohybuje v rozmezí kole 5 Kč – 70 Kč.

Výhody placených fotobanek:

 • Velmi široká nabídka fotografií, videí a ilustrací
 • Kvalitní obsah, který musí být před zveřejněním schválen
 • K dispozici několik výhodných měsíčních tarifů
 • Podpora téměř ve všech světových jazycích
 • Některé fotobanky nabízí také mobilní aplikace
 • Kompletní česká podpora u většiny fotobank, jako například Shutterstock či Depositphotos

Fotobanky zdarma

Pixabay free obrázky

Pixabay

Pokud hledáte fotografie zdarma, je Pixabay tou správnou volbou. K dispozici nejsou pouze snímky, ale také videa a ilustrace, bez autorských práv. Veškerý stažený obsah pak můžete využívat pro své soukromé i komerční účely.

Free fotobanka, jak se správně ve světě nazývá, obsahuje několik milionů volně stažitelných obrázků. To platí hlavně pro Pixabay, která je tou největší free fotobankou dnešní doby. Výhodou je, že webová stránka je přeložena téměř do všech světových jazyků, včetně češtiny.

Fotografie si můžete stahovat rovnou do vašeho telefonu. Pixabay má totiž k dispozici přehlednou aplikaci pro operační systémy Android a iOS.

Výhody Pixabay

 • Několik milionů fotografií, videí a ilustrací
 • Veškerý obsah dostupný zcela zdarma
 • Snímky lze využít pro soukromé nebo komerční účely
 • Web přeložen do několika světových jazyků
 • Jednoduchá mobilní aplikace
Navštívit Pixabay

Unsplash fotky a obrázky zdarma

Unsplash

I když se může zdát, že Unsplash je méně známou fotobankou, opak je pravdou. Jedná se o velmi oblíbenou free fotobanku, která se ve světě řadí mezi ty nejlepší. Stejně jako předchozí Pixabay, nabízí vše ke stažení zdarma. Unsplash obsahuje přes 2 miliony fotografií, což je ale ve světovém měřítku celkem málo. Free fotobanky bohužel většího počtu zřejmě nikdy nedosáhnou, proto jsou vhodné pro využití například párkrát do měsíce.

Výhody Unsplash

 • Volně stažitelný obsah zcela zdarma
 • Možnost využití obrázků pro soukromé i komerční účely
 • Vysoká kvalita fotografií
 • Dostupnost bez registrace
Navštívit Unsplash

Pexels com free fotobanka

Pexels

Další free fotobankou zdarma je pexels. Nabízí pro soukromé i komerční účely originální fotografie, přehledně seřazené do jednotlivých kategorií. Webové rozhraní je pro snadnou orientaci dostupné samozřejmě i v češtině. K dispozici je také přehledná aplikace pro mobilní zařízení se systémem Android a IOS.

Výhody Pexels

 • Originální fotografie roztříděné do kategorií
 • Dostupná mobilní aplikace
 • Využití fotografií pro soukromé i komerční účely
Navštívit Pexels

Placené fotobanky

Fotobanka Shutterstock

Shutterstock

Světovou jedničkou ve světě placených fotobank je bezesporu Shutterstock. Nabízí několik se milionů profesionálních fotografií, videí a ilustrací. Každým dnem přibývají desítky a stovky nových snímků, které musí projít důkladným schválením. Díky tomu je jejich kvalita opravdu vysoká.

Celý web je důkladně přeložen do českého jazyka, včetně sebemenších detailů. K dispozici je i editor pro přizpůsobení fotografií. Uživatelé, kteří se rozhodnou využít služeb Shutterstock, si mohou vybrat z několika měsíčních tarifů. Ideálním řešením, které se rozhodně vyplatí, je možnost stažení až 750 snímků měsíčně, kdy jedna fotografie vyjde na pouhých 5,4 Kč. Pokud nechcete investovat do tohoto tarifu, můžete využít balíček 10 snímků za měsíc, kde je ale zapotřebí počítat s cenou za snímek kolem 74 Kč.

Výhody Shutterstock

 • Stovky milionů kvalitních fotografií, videí a ilustrací
 • Kompletní české prostředí
 • K dispozici mobilní aplikace pro systémy Android a iOS
 • Editor fotografií
Navštívit Shutterstock

Fotobanka Dephositphotos

Depositphotos

Velmi populární placenou fotobankou je Depositphotos. V nabídce má miliony kvalitních fotografií a videí z celého světa. Stejně jako ostatní placené fotobanky, i Depositphotos nabízí možnost prodávat své vlastní obrázky. Ty musí nejprve projít schvalovacím procesem, proto může být u některých autorů problém, dostat se mezi pravidelné přispěvatele.

Uživatelé, kteří se rozhodnou nakupovat profesionální fotografie, mohou využít předplacených tarifů, které se liší časovým omezením a počty fotografií. Pro méně náročné uživatele je ideální tzv. flexibilní plán, který představuje možnost stažení až 30 fotografií měsíčně, v přepočtu za zhruba 792 Kč.

Výhody Depositphotos:

 • Miliony kvalitních fotografií a videí
 • K dispozici mobilní aplikace pro systémy Android a iOS
 • Kompletní české prostředí
Navštívit Depositphotos

Pár slov na závěr

Fotobanky fungují ve světě již několik let. Mají stále větší počet profesionálních fotografů, videotvůrců a grafiků. Fotobanky zdarma jsou vhodné pro občasné využití. Obsahují celkem velké množství obrázků a ilustrací zcela zdarma k další propagaci. Jejich hlavní výhodou je nulová cena. Na druhou stranu placené fotobanky mají mnohem širší portfolio. Návštěvníci mají k dispozici miliony a miliony kvalitního obsahu, který je denně aktualizován a doplňován. Jsou ideální pro každodenní stahování kvalitních fotografií, videí a ilustrací, které se využívají zejména pro komerční účely.

5 z 5 - (6 hlasů)

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhledat