skip to Main Content

YouTube Premium – cena předplatného pro rok 2023

YouTube Premium Cena Předplatného 2023

Internetový kanál YouTube je jedním z největších a nejvyužívanějších streamovacích služeb na světě. Svým uživatelům tak nabízí obrovský prostor pro sledování videí, filmů či hudby. Nebo umožňuje sdílet vlastní obsah, zajímavé rady, návody, pracovní podklady nebo třeba záznamy z přednášek a školení. Sledování obsahu je zdarma, ale má jednu podmínku, při jeho sledování jste doslova zavalení množstvím reklam. Co s tím?

Nepříjemné vyskakování reklamy

Na reklamy jste jistě zvyklí i v televizi, ale na YouTube se obvykle jedná o větší dávku. Sice jde obvykle jen o krátké bloky, které v některých případech můžete přeskočit, většinou je ale nadílka reklam mnohem intenzivnější a přerušují děj filmu nebo oblíbenou písničku klidně uprostřed. A náhodně. A velmi často se může stát, že se vám spustí reklama, která pokud ji nepřeskočíte, může trvat i několik desítek minut. A to už je hodně otravné.

Jak se zbavit reklamy

Řešení se nabízelo a celkem očekávaně přišlo v podobě YouTube Premium. Jedná se samozřejmě o placenou službu, kterou díky pravidelně placenému měsíčnímu předplatnému můžete využívat pro přehrávání obsahu bez reklam. Ale to není úplně všechno.

Co je YouTube Premium?

YouTube Premium je placená služba poskytovaná společností YouTube, která nabízí uživatelům vylepšený zážitek při sledování videí. Ale co přesně to znamená? Vyplatí se to?

Výhody YouTube Premium

 • Je možné využít zkušební dobu zdarma,
 • přehrání videí bez reklam,
 • možnost spuštění na pozadí (třeba na tabletu nebo v mobilním telefonu),
 • snadný návrat k rozdívanému videu – začne přehrávat tam, kde jste se přestali dívat,
 • obsah je možné stáhnout a sledovat i bez internetového připojení.

YouTube Premium cena

BALÍČEK MĚSÍČNÍ PŘEDPLATNÉ
YouTube Premium Student 109 Kč
YouTube Premium 179 Kč
YouTube Premium Family (až 6 uživatelů) 269 Kč

Výhody pro více zařízení najednou

Family předplatné podobně jako u jiných streamovacích služeb nabízí výhody jednoho předplatného pro více osob. Podmínkou je, že osoby mají bydliště na stejné adrese. Jeden ze skupiny je pak správce a ke sledování pozve další uživatele. YouTube je možné sledovat prakticky na všech běžných zařízení, jako je PC, notebook, tablet nebo třeba mobilní telefon.

Odlišné ceny

Cenu služby má YouTube nastavenou v různých zemích jinak. A to podle kupní síly místního trhu. Běžně se tak může stát, že v jiné zemi na světě byste za stejnou službu platili i o řád méně. Spousta lidí se chce k tomuto levnějšímu tarifu dostat a je to možné i pro vás. Řešením je připojení přes VPN ve vámi vybrané zemi. Upřímně ale cena v ČR nepatří k nejvyšším, naopak, vzhledem k velkému obsahu, který na YouTube je, se dá označit za průměrné.

Světové ceny YouTube Premium pro porovnání

ZEMĚ MĚSÍČNÍ PŘEDPLATNÉ
Turecko 38 Kč
Maďarsko 107 Kč
Slovensko 175 Kč
USA 281 Kč
Itálie 292 Kč
Velká Británie 338 Kč

 

YouTube Premium a YouTube Music Premium

Za zmínku stojí i YouTube Music Premium

Součástí předplatného YouTube Premium je i přístup k platformě YouTube Music Premium. Co tato platforma umožňuje?

 • Poslech hudby bez reklam,
 • možnost stahování hudby,
 • vytváření vlastních playlistů,
 • přístup k hudbě, která na jiných platformách není, včetně nejrůznějších remixů, coververzí, hudby z filmů

Možnost samostatného předplatného

YouTube Music Premium si ale můžete předplatit i zvlášť. To je vhodné pro ty, co na YouTube nevyhledávají žádný jiný obsah než právě hudbu. Výhodou je především možnost poslechu na pozadí, tedy při jiné práci s telefonem nebo jiným zařízením, nebo třeba poslech při uzamčené obrazovce. Což u klasického YouTube není možné.

YouTube Music předplatné

BALÍČEK MĚSÍČNÍ PŘEDPLATNÉ
YouTube Music Premium 149 Kč

Jak YouTube Premium aktivovat

 • Ve webovém prohlížení najděte stránky YouTube Premium,
 • využijte tlačítko „vyzkoušet zdarma“ – získáváte tak možnost vyzkoušet si plnou verzi Premium na 30 dní bez jakýchkoli závazků,
 • služba vás sama 7 dní před vypršením tohoto období upozorní na blížící se konec,
 • zadejte požadované údaje – platí pro kontrolu, zda již nejste registrovaní, navíc ověřujete věk a platební metody.

Služba umožňuje opakovanou fakturaci. A především – pokud vám kdykoli v budoucnu přestane vyhovovat, můžete ji zcela jednoduše zrušit.

Zhodnocení

YouTube Premium je výbornou službu pro ty, kdy YouTube využívají opravdu hodně a aktivně. Nabízí obsah, který jiné streamovací kanály nemají, včetně velkého množství vzdělávacích nebo zábavných videí. Takže úplně nejvíc se hodí pro samotné tvůrce obsahu. Výborná je možnost využít funkčnost služby na 30 dní zdarma. Cena předplatného není úplně nejnižší a nejvíc se vyplatí v balíčku Family. Plusem oproti jiným poskytovatelům obsahu je možnost členství a předplatné pozastavit nebo úplně deaktivovat, a to kdykoli.

Další užitečné informace najdete zde.

Časté dotazy

Jaký je rozdíl mezi YouTube a YouTube Premium?

YouTube Premium nabízí několik výhod oproti standardnímu YouTube, včetně absence reklam, možnosti stahovat videa pro offline přehrávání a přístupu například k exkluzivnímu obsahu YouTube Originals.

Jak si můžu stáhnout video nebo hudbu?

Stažení nabízí pro předplatitele jednoduchá ikona u vybraného videa nebo hudby. To si tak můžete stáhnout do telefonu a sledovat nebo poslouchat až 30 dní i ve chvíli, kdy nejste připojení k internetu. Hodí se třeba na cestu v letadle nebo všude tam, kde jednoduše není přístup k internetu.

K čemu je přehrávání na pozadí?

Tato šikovná funkce slouží k tomu, abyste slyšeli hudbu nebo vnímali video, i když s telefonem děláte i jiné věci. Můžete si tak číst e-maily nebo hrát nějaké hry, a přitom poslouchat YouTube kanál. Při běžném využívání neprémiové verze musíte mít stále YouTube otevřený a nemůžete ani uzamknout obrazovku.

Jak mohu využívat studentský tarif?

Studentský tarif je cenově zvýhodněný. Je tak k dispozici studentům prezenčního studia vysoké školy. Je nutné podat každoročně potvrzení, že studentem stále jste. Využívat tuto službu můžete až 4 roky.

Mohu po ukončení služby zase členství obnovit?

Je jen na vás jak často a s kolika případnými přestávkami budete služby využívat. Pro tento typ uživatelů umožňuje YouTube aktivovat předplatné do šesti měsíců bez ztráty dat. Po této době zase musíte vyplňovat nové přihlášení.

Chci sdílet balíček s rodinou, ale chci upravit obsah

YouTube Premium nabízí funkci, která umí filtrovat obsah, který je určený jen pro dospělé. V rámci balíčku Family tak můžete nastavit i limity.

Je na YouTube Premium i obsah pro děti?

Ano, na YouTube Premium najdete velké množství obsahu i pro děti, včetně mnoha originálních pořadů.

Zkušenosti:

Já využívám YouTube Premium ze všech streamovacích služeb nejvíc, protože zde najdu i originální obsah youtuberů. Každopádně, než jsem si zařídila předplatné, bylo pro mě někdy sledování obsahu kvůli protivným vyskakujícím reklamám naprostým utrpením.

Alena V.

Původně jsem vůbec YouTube Premium řešit nechtěl. Ale co mě přesvědčilo, byla možnost mít obsah kanálu na pozadí. To mě totiž vadilo nejvíc, že při přepnutí do SMS nebo jiných aplikací celý obsah přestal přehrávat a já se zase musel vracet. Předplatné to vyřešilo, služba skvěle funguje, i když se věnuji jiné činnosti. A také mi to tolik nebere energii z baterie.

Tomáš K.

5 z 5 - (11 hlasů)

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhledat