skip to Main Content

Telly recenze: Co to je a jak to funguje

Recenze Telly Online Televize A Internetu

Internetové televize se stávají více než zajímavou alternativou sledování běžného televizního programu. Bezpochyby je to dáno nejen zajímavější nabídkou, ale možností přizpůsobit si nabídku programů vlastním požadavkům, preferencím a především času. Mezi internetové televize na českém trhu patří Telly. Znát ji můžete pod původním názvem DIGI TV. A nenabízí jenom televizní vysílání.

Co je Telly a jak funguje

Internetová televize Telly.cz je zajímavým řešením, jak si pořídit hned několik služeb do domácnosti v jednom. Nabízí totiž internetové a satelitní vysílání a mimo to také internetové připojení nebo mobilní tarify. Stěžejní nabídku tvoří právě TV.  Internetová a satelitní televize od Telly funguje docela jednoduše. Jakoukoli nabídku seriálů, filmů, dokumentů nebo třeba sportovních utkání si totiž můžete přizpůsobit sami sobě. Vy si nevybíráte program, který právě běží, ale program, který chcete zrovna vidět.

Moje Telly - na zkoušku zdarma

Registrace a přihlášení na Moje Telly

Jako jiné programy nebo aplikace fungující přes internet, je třeba se i na Telly registrovat. Nejde o nic složitého.

 • Na webu Telly.cz vyplníte registrační údaje,
 • na svůj e-mail, který při registraci uvedete, dostanete potvrzovací zprávu s přístupovými údaji,
 • díky nim se přihlásíte na portále moje.telly.cz a zde dostanete svůj unikátní kód,
 • kód pak použijte na svém zařízení, kde máte staženou aplikaci Telly, a můžete se věnovat už jen zajímavému obsahu.

Telly TV

Telly zdarma na zkoušku

Abyste si nepořizovali něco, co nemáte vyzkoušené, nabízí Telly aplikaci pro Smart TV na 14 dní zdarma. Pro takovou možnost existuje úplně stejná registrace a přihlášení jako kdybyste si pořizovali už plnou službu. Tedy vyplnění registračních údajů, získání přístupových údajů a unikátního kódu, který pak v aplikaci zadáte a dva týdny můžete zkoušet, co všechno má Telly za výhody. Po této době buď registraci neprodloužíte nebo si naopak vyberete nějaký pro vás vhodný balíček a budete Telly TV používat nadále.

Telly na zkoušku
Vyzkoušejte si Telly, zda je pro vás to pravé.

Telly na zkoušku zdarma zde >>>

Výběr Telly TV balícků

Telly programové balíčky a jejich ceny

Telly TV nabízí hned několik řešení, které se dokonale přizpůsobí potřebám různě náročných diváků. Tomu odpovídá i jejich nabídka a samozřejmě cena.

Malý balíček

Základní nabídku tvoří 64 televizních kanálů, z nichž je 38 v HD. Ke sledování jsou filmy, dokumenty, sportovní utkání i dětské pořady. Balíček tak obsahuje kompletní nabídku České televize, Primy, Novy, ale také BBC News, MTV, Óčka, Lala TV, Nickelodeon, FilmBox Family, Arena Sport 1 HD, Arena Sport 2 HD, ČT Sport HD atd.

Cena malého balíčku je 250 Kč za měsíc.

Střední balíček

Střední balíček obsahuje 103 televizních kanálů, z nichž 66 je v HD. Sledovat je můžete na 4 zařízeních bez dalšího příplatku. Kromě kanálů, které nabízí malý balíček dostanete ještě možnost sledovat například Disney Channel, AMC, CS Film, Epic Drama, Sport1 a Sport2, Nova Sport 3 a 4, Animal Planet HD, Discovery HD nebo Viasat History HD atd.

Cena středního balíčku je 450 Kč za měsíc.

Velký balíček

Velký balíček obsahuje 121 televizních kanálů, z nichž 78 je v HD. Tento balíček navyšuje nabídku programů o řadu dalších specialit, jako jsou Premier Sport HD, Premier Sport 2 HD, Nova Sport 3 a 4, National Geographic, Viasat, JimJam, Food Network nebo i erotický kanál Dorcel.

Cena velkého balíčku je 650 Kč za měsíc.

Speciální HBO balíček

K jakémukoli balíčku Telly TV je možné dokoupit si ještě navíc i kanály, které potěší opravdové filmové fandy. Jedná se o HBO, kde sledujete všechny programy v luxusní HD kvalitě. K dispozici jsou nejnovější a nejžádanější filmy, i původní tuzemská nebo zahraniční seriálová tvorba.

Cena HBO balíčku je 250 Kč za měsíc.

Cena HBO Max balíčku je dalších 50 Kč za měsíc a umožňuje sledování programů na mobilu, tabletu, chytré televizi, Apple TV, Chromecastu či herní konzoli.

Speciální Sport balíček

Obdobně si můžete přikoupit i sportovní balíček. To jistě využijete, pokud toužíte sledovat třeba anglickou Premier League, italskou Serii A, španělskou LaLigu či německou Bundesligu. Sledovat můžete Super Bowl, NHL, NBA, Moto GP a mnoho dalšího.

Cena Sport balíčku je 250 Kč za měsíc.

Speciální Telly aplikace

Telly nabízí ještě něco navíc. Jedná se o využití aplikace. Tu je možné využívat dokonce po celé Evropské unii na 4 jakýchkoli zařízení. Takže o své programy nepřijedete ani na cestách.

Hlavní výhody Telly TV

Pokud budete porovnávat Telly TV s nabídkou klasické televize, pravděpodobně najedete celou řadu výhod. Hlavní jsou:

 • Možnost sledovat živé vysílání bez omezení,
 • sledování jakéhokoli programů až týden zpětně,
 • zastavení, přetáčení nebo možnost neustálého opakování konkrétního pořadu,
 • nahrávání desítek hodin programů až na 30 dní, bez připojení k externímu zařízení,
 • sledování TV na 4 zařízeních,
 • naladění internetové TV po celé Evropské unii,
 • velká řada programů v HD,
 • možnost sledování na mobilu, tabletu nebo PC, Apple TV, Android TV/set-top boxu, chytré TV Samsung a LG TV.

Instalace

 • Satelitní TV – po objednání služby a konkrétního balíčku nainstalujte satelitní TV technik Telly.
 • Internetová TV – při využití aplikace Telly je možné televizi sledovat prakticky už za chvíli po objednání. Pokud se bude TV přenášet přes set-top box, který je možný u provozovatele i pronajmout, pak se TV spouští po jeho nenáročné instalaci. Set-top box doručí kurýr.

Smlouva a výpověď

Telly TV patří mezi opravdu málo společností, které po svých zákaznících nevyžadují dlouhodobé smlouvy. Služby jsou prakticky bez závazku, a to u všech tarifů. Výpověď je možná v podstatě do další platby poplatku.

Celá rodina sleduje sportovní kanál přes TV Telly

Telly internet

Tarify DSL internet

 • DSL 20 poskytuje až 20/2 Mbps, neomezený datový limit, technologii DSL za 300 Kč za měsíc
 • DSL 50 poskytuje až 50/5 Mbps, neomezený datový limit, technologii DSL za 350 Kč za měsíc
 • DSL 100 poskytuje až 100/10 Mbps, neomezený datový limit, technologii DSL za 450 Kč za měsíc
 • DSL 250 poskytuje až 250/25 Mbps, neomezený datový limit, technologii DSL za 500 Kč za měsíc

Instalace DSL

Jednotlivé DSL tarify zohledňují rychlost přenosu internetového připojení. Před objednáním je dobré si dostupnost služeb prověřit. S tím samozřejmě pomůže technická podpora dodavatele, a to pouze na základě uvedené adresy, kde má být internet využíván. Instalace se rozhodně nemusíte bát, zvládnou ji i úplní laici. Ale pokud potřebujete odborný přístup, zapojí vám internet i technik Telly.

Tarify optický internet

 • Optik 100 poskytuje až 100/10 Mbps, neomezený limit, optiku za 450 Kč za měsíc
 • Optik 250 poskytuje až 250/25 Mbps, neomezený limit, optiku za 550 Kč za měsíc
 • Optik 500 poskytuje až 500/50 Mbps, neomezený limit, optiku za 650 Kč za měsíc
 • Optik 1000 poskytuje až 1000/100 Mbps, neomezený limit, optiku za 800 Kč za měsíc

Připojení optiky

Optický internet je v současné době jedním z nejrychlejších a nejlepších způsobů, jak se připojit k síti. Optická síť už pokrývá celkem velké území ČR, ale samozřejmě si je nutné situaci ve vaší oblasti předem prověřit.

Hlavní výhody Telly internet

 • Internet je dostupný po celém území ČR,
 • rychlost vyhovuje bezproblémovému využívání Telly TV i v HD programech,
 • připojení je rychlé a stálé,
 • instalace vhodná i pro laiky,
 • velká technická podpora.

Celkové hodnocení Telly

Telly je velmi slušným řešením nejen pro ty, kdo rádi sledují televizi, ale i pro ty, kdo si přejí mít stabilní internetové připojení od spolehlivého dodavatele. Zvlášť pokud jste klasickými konzumenty běžného televizního vysílání, uvítáte možnost přizpůsobit program svým prioritám. Nemusíte čekat řadu dní na další pokračování vašeho oblíbeného seriálu nebo nemusíte sedět před obrazovkou v přesnou dobu, kdy program začíná. Už se vám jednoduše nestane, že byste nestihli začátek filmu nebo usnuli před rozuzlením napínané detektivky. Vše si můžete pouštět až 7 dní zpětně znovu nebo obsah uložit až na jeden měsíc.

Dalším kladem je možnost využívat celou řadu zařízení, od klasické televize až po mobil nebo počítač. Používání je velmi jednoduché a intuitivní. V porovnání s jinými službami je předností i malá spotřeba dat, a především pak nízké ceny, zvlášť u základního balíčku.  Nevýhodou může pro někoho být velký řada cizojazyčných programů. Pokud budete chtít vyzkoušet, zda vám Telly bude vyhovovat, je dobré využít dvoutýdenní nabídku zdarma na chytrých televizích Samsung nebo LG.

Časté dotazy

Jaký je rozdíl mezi internetovou a satelitní televizí?

Rozdíl je v příjmu. U internetové TV probíhá díky internetovému připojení. U satelitní TV pak přes signál z družice, který chytá anténa – satelit.

Můžu si přikoupit balíček HBO nebo balíček SPORT i k nejnižšímu balíčku?

Ano, speciální balíčky jsou možným rozšířením pro malý, střední i velký balíček. Kombinovat můžete libovolně.

Musím TV Telly používat jen na jedné adrese?

Internetovou televizi můžete sledovat kdekoli, kde máte připojení k internetu. Klidně na cestách, v MHD, ve vlaku, na služební cestě nebo dovolené. To ale není všechno, služby jsou vám poskytovány kdekoli v rámci Evropské unie.

Jakou rychlost internetu volit pro to, aby mi fungovala internetová televize?

Telly má velkou výhodu, že funguje na jakémkoli tarifu Telly internetu. Obecně je třeba pro co nejlepší obraz a připojení volit minimální rychlost 3,5 Mbps.

Kolik stojí připojení DSL internetu?

Pokud budete instalovat sami, což pomocí návodu zvládnete, máte instalaci zdarma. Pokud ale nejste technicky vůbec zdatní, pak můžete využít služeb technika. Instalace stojí 1 000 Kč.

5 z 5 - (31 hlasů)

Nejen studiem oboru Cestovní ruch mi byla otevřena možnost poznávat řadu neobvyklých míst, a ještě neobvyklejších lidí. Cestovat po světě, poznávat nové věci, seznamovat se s neznámým, to vše mě opravdu baví. Řada takto získaných zkušeností, a především má záliba v knihách a novinářské práci, mě přivedla k tomu předávat své znalosti dál, a to písemnou formou. Baví mě psát a sdělovat. To, o čem píšu znám, nebo jsem si to sama vyzkoušela.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhledat