skip to Main Content

Co to je a jak funguje Tinder – recenze online seznamky

Recenze Tinder Seznamky Online Přes Mobil

V době velmi rychlého rozvoje různých technologií a mobilních aplikací se zdá být skoro logické, že se lidé zaměřují i na seznámení touto formou – ve světě internetu. Potkat partnera nebo partnerku je tak nyní možné i díky tomu, že si stáhnete vhodnou aplikaci. Mezi nejoblíbenější a nejvyužívanější aplikaci v této oblasti patří bezesporu Tinder. Máme pro vás malou recenzi se zaměřením na jeho funkčnost a využití.

Co to je Tinder

Tinder vznikl jako klasická mobilní aplikace, jejímž úkolem je propojovat lidi. Typicky tak, aby se seznámili a navázali spolu nějaký vztah. Aplikace celkem šikovně využívá geografickou polohu vašeho pobytu a současně je propojená přes Facebook. Celé je to pak založeno na jednoduchém systému hodnocení fotografií, protože většinou vzhled je první věc, která vás při seznámení zajímá. A také je to hlavní faktor pro to, zda se rozhodnete druhou stranu oslovit nebo ne.

Výhody Tinderu

  • Jednoduché uživatelské prostředí, snadná obsluha
  • Velké množství uživatelů
  • Aplikace vhodná pro iOS i Android
  • Základní (a většinou dostačující) verze je zdarma
  • Vhodné i pro imaginární vztah

Nevýhody Tinderu

  • Hodně profilů s nepravdivými údaji

Jak funguje Tinder

Hlavním atributem profilů aplikace jsou tedy fotografie. Systém výběru je pak založen na jednoduché volbě:

  • líbí se vám osoba na fotografii? – přesunete fotku směrem doprava,
  • nelíbí se vám? – přesunete fotku směrem doleva.

Ve chvíli, kdy dojde k oboustranné shodě (tzv. match), je možné navázat spolu konverzaci ve formě chatu. Aplikace vás na to sama upozorní, není třeba to nijak hlídat. Samozřejmě je jen na vás, jestli se do komunikace pustíte nebo ne.

Základní informace v profilu

Abyste doslova nevařili z vody, najdete u každého profilu krátké představení kontaktu, popis a pak propojení s nějakou sociální sítí (může to být i Instagram nebo Spotify). Tinder funguje napříč zeměmi, takže si můžete svůj protějšek hledat klidně i v zahraničí.

Jak se přihlásit a jak vyplnit informace o sobě

Účet na Tinder je propojený s Facebookem. Pokud facebookový profil nemáte, založte si jej, jinak se rovnou přihlašujete přes něj. Sdílení informací z Tinderu na plochu Facebooku se obávat nemusíte. Do profilu napište alespoň základní informace o sobě – něco, co zaujme a čím vyniknete. Máte na to až 500 znaků. Ovšem, než sám popisek je dobré pečlivě zvolit dobrou fotografii, která vás vystihuje. Pokud fotografii nezveřejníte, rozhodně ani nečekejte, že k nějakému navázání kontaktu dojde. Obrázek je často více než tisíc slov. Nejdůležitější je tak fotografie tváře. Ale nepodceňte ani další fotografie, klidně i z provozování nějakého vašeho koníčku, z dovolené a podobně.

Mladý zamilovaný pár u vody

Jak se vám nabídnou relevantní osoby

Své protějšky (nebo třeba jen přátele) můžete hledat na základě preferencí, které uvedete. Nastavíte si je v hlavním menu pod pojmem Předvolby objevů. Zde volíte třeba i věkové nebo vzdálenostní limity.

Náš TIP: Hledáte rychlé online seznámení? Podívejte se také recenzi seznamky Badoo.

Jak hodnotí Tinder uživatelé

Setkat se můžete s různými názory. Někdo na Tinder nedá dopustit, někdo jej rád nemá. Ale miliony uživatelů po celém světě hovoří celkem jasně. Je dobré mít na paměti, že původním důvodem, proč Tinder vznikl, bylo propojení lidí kvůli flirtování. I vlastní výraz „tindering“ je vlastně v překladu randění. Že se z něj postupně stala klasická seznamka, je jen o lidech, kteří tuto aplikaci využívají.

Každopádně potkat nebo nepotkat toho pravého nebo pravou máte asi ve stejné pravděpodobnosti a šanci, jako v běžném životě. Prostě buď budete mít štěstí nebo ne. Brát to proto také můžete i tak, že jste si založením účtu na Tinder vlastně otevřeli další možnost, jak se seznámit. I na Tinderu můžete potkat divné lidi, nebo lidi, kterým jde jen o navázání tělesného spojení a podobně. Ale i zde můžete najít partnera nebo přátele na celý život.

5 z 5 - (59 hlasů)

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhledat